Den Evropy v Hradci Králové

Dne 9.5. se třídy 1.G, 1.H, 3.H a 2.HT zúčastnily exkurze v Hradci Králové na téma „Den Evropy“. Setkali jsme se společně v Hradci Králové na nádraží, kde si nás převzaly žačky z 1.G, které si na vlastní kůži vyzkoušely, jaké to je být průvodcem.

Vedly nás přes Gočárovu třídu na Pivovarské náměstí. Po cestě jsme se zastavili na několika místech a dozvěděli se mnoho zajímavostí.  Na Pivovarském náměstí už byl připraven skvělý program a nutno říci, že to byly Dny Evropy, jak se patří. Byly zde přichystány stánky s mezinárodní kuchyní, ve kterých jsme mohli ochutnat různé národní speciality.  

První část programu zahrnovala prohlídku města, při které jsme mohli porovnat výkon profesionálního průvodce s výkonem našich spolužaček. „Inu, máme se ještě co učit!“ Po procházce historickým centrem a návštěvě galerie moderního umění nás čekal maraton přednášek v kombinaci s maratonem ochutnávek zahraničních dobrot. Z přednášek nás nadchnul program osobního rozvoje DofE.  Program o studiu v zahraničí byl zase pro některé z žáků dobrou inspirací. Z celého dne jsme si odnesli plno nových vědomostí a také plné žaludky. Po cestě na hlavní nádraží jsme zvládli ještě zmrzlinu, byla to taková sladká tečka na konec. 

Snad se brzy zase někam podíváme… 

 Žáci 1.G