EXKURZE PO ČESKÝCH HORÁCH – KRKONOŠE

Tři dny, 29.5.-31.5. 2023, jsme se třídou 2.H pobývali ve Vrchlabí, kam jsme vyrazili na společný pobyt v rámci exkurze „Po českých horách“.

Bydleli jsme v soukromém objektu, společně si vařili, chystali snídaně i večeře. Každý věděl, co má dělat. Jsme přece z gastronomické školy… „My s Matějem a Danem jsme například připravili nakládané kuřecí s grilovanou zeleninou,“ říká Matěj Šebek. No a k dobrému jídlu patří i sladká tečka nakonec. Tu nám dopřály Maruška s Kájou. „My jsme upekly bábovku. Ale protože je Kája alergická na lepek, tak se jednalo o bábovku bezlepkovou,“ vysvětluje Maruška.

 A samozřejmě jsme také poznávali krásy okolí. Kromě prohlídky pěkného města Vrchlabí, zámku, kláštera či muzea, jsme také vyrazili na túru. Zvolili jsme ne- příliš jednoduchý výstup na Žalý. Cesta vedla do prudkého kopce, po loukách, v lesích, kamenitým terénem, kde se nám ale otevíraly krásné výhledy. V průběhu jsme hráli různé hry, abychom na kopec zapomněli a cesta pěkně ubíhala. Na rozhledně jsme se občerstvili, odpočinuli, vyslunili, zahráli si karty a hurá „domů“. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko, teploty se pohybovaly nad dvacítkou. A v nohách jsme měli 14 kilometrů, ale nikdo si nestěžoval, nikdo se nezlobil na náročný terén. Takže co dodat závěrem? Exkurzi jsme si všichni skvěle užili, víc nás to stmelilo jako kolektiv a už se těšíme na další podobnou akci.

 Vlasta Drobná