MLADÍ BARMANI A KUCHAŘI MĚLI V TEPLICÍCH NAD METUJÍ SVŮJ DEN

V naší škole se v pátek 3. prosince konala prezentační akce pro veřejnost GASTRODEN 2021. Teplická hotelovka se tak i přes nepříznivou koronavirovou situaci otevřela veřejnosti za dodržování všech protiepidemických opatření.

Mezi návštěvníky byli kromě jiných i žáci z osmých a devátých ročníků z okolních škol, kteří se tak mohli na vlastní oči přesvědčit, jak moderně je škola vybavená nebo jaké studijní obory nabízí. Hosté měli možnost po celý den sledovat žáky přímo v akci. Své umění zde totiž prezentovali jak budoucí kuchaři, tak i barmani, kteří soutěžili a předváděli své znalosti, schopnosti i zručnost před zraky odborné i laické veřejnosti. Mladí barmani míchali krátké a dlouhé nápoje. Kuchaři zase připravovali míchané zeleninové a ovocné saláty.

Další soutěže probíhaly v učebnách školní budovy. Týkaly se přípravy slavnostních tabulí k různým příležitostem. Pro návštěvníky byl připraven i zajímavý doprovodný program spojený s prohlídkou školního komplexu a samozřejmě chybět nemohly ani ochutnávky různých dobrot a laskomin, které pro návštěvníky vytvořili tepličtí žáci společně se svými učiteli.

Výsledky soutěží:

Barmanská soutěž – míchané nápoje:

1.       Tomáš Herman

2.       Patrik Kovaříček

3.       Markéta Kebortová

 Kuchařská soutěž - saláty:

1.       Han Van Quyet

2.       Martin Fiala

3.       Adam Habart

 Slavnostní tabule:

1.       Jiránková Kateřina, Kadlecová Kristýna

2.       Rázlová Michaela, Martincová Klára

3.       Kolafová Daniela, Holubcová Karolína

Zvláštní pochvalu od komisařky Naděždy Stillerové za atraktivitu salátu obdrželi Jan Nawrat a Josef Alvaréz.

Všem gratulujeme, jen tak dál :-)

Mgr. Vlasta Drobná