Odborná stáž studentů v Itálii

1. června 2024 odcestovala z letiště Václava Havla v Praze skupina našich studentů oborů Hotelnictví a Gastronomie do Itálie – sice k moři, ale nikoliv na dovolenou. Hlavním účelem bylo sbírat cenné pracovní a odborné zkušenosti.

Po příletu do Rimini se cesty účastníků rozdělily do dvou směrů – 4 dívky zamířily do hotelu Kent v letovisku Milano Marittima a 2 chlapci se vydali do hotelu Astoria v přímořské destinaci Gatteo a Mare.

Třítýdenní stáž zahrnovala obsluhu hostů, pomoc s přípravou pokrmů v hotelových kuchyních, ale v povinnostmi nabitém programu studenti našli čas i na kratší výlety, vzájemné návštěvy a odpočinek u moře, které je z obou hotelů na dosah.

Možnost získat jedinečné zážitky, poznat italskou gastronomii, odlišné kulturní prostředí, historické památky a přírodní krásy, najít nové přátele, trénovat jazyk anglický a osvojit si základy jazyka italského a zejména zvyknout si na náročnou profesi číšníka a kuchaře v plném provozu, to vše umožnil program Erasmus +. A nezůstalo jen u této jednorázové studentské praxe, spolupráce bude probíhat dlouhodobě i v následujících měsících.  A věřme, že i v letech příštích.

Ing. Štěpánka Tryznová