Domov mládeže Teplice nad Metují

Domov mládeže při Střední škole hotelnictví, řemesel a gastronomie, Trutnov, p. o., v odloučeném pracovišti Teplice nad Metují slouží k ubytování žáků. Také jim zabezpečuje zázemí potřebné pro studium včetně možnosti dalších mimoškolních aktivit. Vychovatelky vedou žáky k zodpovědnosti a samostatnosti tak, aby je spolu se školou dobře připravovaly pro budoucí povolání a život vůbec.           

Areál Domova mládeže je umístěn v příjemném a klidném prostředí Teplicko–adršpašských skal asi dva kilometry od města Teplice nad Metují. Zařízení disponuje 40 lůžky ve dvou a třílůžkových pokojích. Na každém patře se nachází společné sociální zařízení (zvlášť pro dívky a chlapce). Společenská místnost je vybavena televizorem. Ubytovaní žáci zde mají k dispozici studovnu s počítači. Samozřejmostí je i bezdrátové připojení k internetu. Mohou si také zapůjčit různé elektrospotřebiče jako fény, žehličky na vlasy nebo kulmy.

Volný čas studenti tráví aktivně. Mohou využít různé společenské hry, navštěvují spinning, hrají tenis, fotbal, ping-pong. Domov mládeže disponuje jízdními koly a kolečkovými bruslemi, které si žáci mohou bezplatně zapůjčit. V zimě je v nabídce sjezdové lyžování, běžky, využití nafukovací sportovní haly nebo posilovny. Atraktivní prostředí láká k vycházkám do nedalekých Teplických skal. Žáci se dobrovolně účastní i různých kulturních, sportovních a zábavných soutěžních akcí.

Žákům je poskytována celodenní strava ve školní restauraci. Snídaně, oběd, večeře a druhá večeře stojí celkem 88 Kč. Cena ubytování v domově mládeže za měsíc činí 1000 Kč. Zařízení je v provozu od neděle do pátku. V této době jsou zde nepřetržitě přítomny kvalifikované vychovatelky, na něž se žáci mohou kdykoli obrátit se svými problémy. Naší snahou je vytvářet v domově mládeže příjemné prostředí a atmosféru důvěry. Pravidla pro chod domova mládeže upravuje Vnitřní řád domova mládeže a činnost je organizována podle ŠVP (k nahlédnutí na webu ve složce Dokumenty).

Přihláška DM Teplice nad Metují

Vnitřní řád domova mládeže