Aktivity DM Teplice nad Metují - březen 2024

I přes to, že byl březen pro naši činnost kratší o týden jarních prázdnin, připravili jsme pro žáky spoustu aktivit. Z velké části jsme se věnovali našemu projektu Srdce.

7. března nás navštívila Bc. Kateřina Rýznarová s první částí přednášky o srdci z biologického hlediska. Součástí přednášky byla praktická ukázka hovězího srdce. Žáci měli možnost se podrobně seznámit s tím, jak vypadá srdce, jaké jsou jeho části, na jakém principu srdce pracuje. Další částí projektu byla beseda „Srdcem k tradicím“. Žáci se seznámili s velikonočními zvyky a tradicemi.

Velikonoční svátky jsme si také připomněli vyfukováním vajec a malováním kraslic. Připravili jsme velikonoční aranžmá na výzdobu sálu.

Nezaháleli jsme ani po fyzické stránce. Začátkem měsíce nám na sportovní aktivity ještě bylo útočištěm Sportcentrum, ale ke konci měsíce náš již pěkné počasí vylákalo na sportovní aktivity na hřiště za DM. Tam se také konalo další kolo našeho Pětiboje DM. Tentokrát žáci soutěžili v „kuželkách“. Na 1. místě v kategorii dívek se umístila Anička Hřebíčková a v kategorii chlapců Lukáš Culek.

Hana Dziuba, vychovatelka DM